Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Fronty bez wystających uchwytów tak zwane "frezowane uchwyty" możemy coraz częściej spotkać w zabudowach kuchennych. Czy drzwiczki z takim rozwiązaniem są praktyczniejsze w codziennym użytkowaniu ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

System otwierania drzwiczek możemy podzielić na 3 podstawowe rodzaje

 

- Fronty z uchwytem

- Fronty gładkie otwierane metodą "TIP-ON"

- Fronty z uchwytem frezowanym

 

W tym artykule skupimy się nad ostatnim rozwiązaniem czyli frontami z uchwytem frezowanym

Klienci coraz chętniej wybierają proste zabudowy w minimalistycznej formie, gładkie powierzchne w jednolitym kolorze (najczęściej jest to lakier w wysokim połysku, lub mniej popularny lakier matowy) możemy spotkać w każdym nowo wybudowanym domu, lub mieszkaniu.

Klienci decydujący się na uchwyty frezowane powinni uprzednio wypróbować takie rozwiązanie u sprzedawcy lub montażysty, ponieważ nie wszystkie frezy są takie same

Komfort użytkowania zależy od głębokości frezu im jest głębszy tym łatwiej będzie nam otwierać drzwiczki uchylne bądź szuflady, szczególnie przy szerokich szafkach z szufladami tj. od 80 cm płytki uchwyt będzie nie wygodny ze względu na to że w lepszych systemach szuflad trzeba użyć nieco  większej siły do otwarcia frontu. Podobna sytuacja może powstać gdy mamy w zabudowie lodówkę lub zmywarkę.  Najlepiej ustalić to z wykonawcą podczas podpisywania umowy.

 

 

Czy takie fronty są trudniejsze w utrzymaniu ?

Wszystko zależy w jakim stopniu użytkujemy kuchnie. Najgorszym wrogiem dla tego typu uchwytów jest osiadający kurz, tłuszcz, oraz odciski palców. Tego rodzaju fronty musimy czyścić trochę częściej niż fronty z uchwytami. Na szczęście nie jest to duży problem - wystarczy przetrzeć miejsce frezu specjalną ściereczką przeznaczoną do frontów lakierowanych. Pamiętajmy żeby nie używać żadnej chemii oraz nie trzeć zbyt mocno, ponieważ po dłuższym okresie użytkowania front zmatowieje - wystarczy płyn do szyb.

Decydujące znaczenie ma jakość lakieru i warstwa podkładowa - W tym wypadku również należy poprosić wykonawcę o pokazanie próbki lakieru którym finalnie będą polakierowane fronty.

 

 

 

 

 

Na rynku jest wiele firm ogłaszających swoje usługi. Ceny za m2 frontu lakierowanego razem z frezem wahają się od 230 - 350 zł. Jednak tylko w profesjonalnej lakierni  jest możliwość uzyskania idealnie gładkiej powierzchni. Decydując się na taką usługę możemy być pewni że produkt będzie wysokiej jakości a lakier nie odejdzie od powierzchni płyty.

 

 

+ Wygodne otwieranie                                                                                

 

+ Gładka jednolita powierzchnia                                                              

 

+ Oszczędność, ze względu na brak metalowych uchwytów

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polityka dotycząca plików cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?